13.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:57

Ознака: Адријана Данчевска

Кореографија на Данчевска во Ротердам

Во подготовка е новата кратка кореографија „Скеч“ на младата кореографка Адријана Данчевска, која е дел од уметничкиот тим на „Скопје танцовиот театар“ и која...