10.3 C
Skopje
13.5.2021 - 2:36

Ознака: Адмир Шабани

ДИК: Гласањето во Бутел не е прекинато, се работело за недоразбирање

По обвинувањата дека на избирачко место во Бутел било фотографирано гласачко ливче, портпаролот на Државната изборна комисија, Адмир Шабани, вели дека инцидент немало. Недоразбирањето...

Одзивот до 13 часот 23 ,81 отсто, најголем во Крива Паланка...

Одѕивот до 13 часот е 23,81 отсто, гласале 432.026 гласачи, соопшти Адмир Шабани, портпарол на Државната изборна комисија. Податоците се стигнати од 3.369 избирачки...

Шабани: СЈО намерно ги прикрива моите докази

Со сослушување на сведокот Адмир Шабани денеска продолжи судењето во предметот „Титаник 2“ на СЈО. На почетокот обвинетиот Бедредин Ибраими имаше забелешка на записникот...