Ознака: Адмирал Кузњецов

Старите сеништа што ја прогонуваат руската морнарица излегоа во пожарот на...

Пожарот што вчера изби на единствениот руски носач на авиони, „Адмирал Кузњецов“, е последниот во низата инциденти на застарениот брод, што повторно ги отвори...

Евакуиран екипажот од „Адмирал Кузњецов“, пожарот сè уште се гаси

Целиот екипаж на рускиот носач на авиони „Адмирал Кузњецов“ е успешно евакуиран по пожарот кој избувна за време на поправката во Мурманск, соопшти руското...

Чадот ја отежнува борбата со пожарот на „Адмирал Кузњецов“

Рускиот носач на авиони „Адмирал Кузњецов“ се запалил додека го поправале на докот во Мурманск при што се повредени три лица, соопшти извор на...