14.8 C
Skopje
20.10.2021 - 13:07

Ознака: административци

Заев предлага административците да земаат минимална плата од 14.500 денари

Од СДСМ изготвиле низа економски мерки кои ќе ги достават до Владата, а со цел да им се помогне финансиски на граѓаните и на...

Обвинителката Рускоска се приклучи кон акцијата за чистење на градот

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска, заедно со 30-ина вработени, дојдоа на збирно место кај гаражата „26 јули” за...

Кокаин купувале менаџери на кафе-барови, адвокати, банкари, административци…

Според извештај на мвр Воглавно Македонија се користи како транзитна земја за кокаинот и во помал број случаи како крајна дестинација. Заплената на наркотични средства...

Ниту административците сакаат да заминат ниту бизнисмените ги бараат

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски вели дека јавноста не ја разбрала добро намерата и затоа веднаш ја нападнала, без да ги...

Дипломите на административците на генерална проверка

Државните парламентарци остро се спротивставиле на ставот на Агенцијата за заштита на лични податоци во Босна и Херцеговина, која донела оцена дека е неприфатлива...

Административците во Куманово во пензија одат три години подоцна

Во Куманово во последните десетина години стана масовна појава административните работници да одат покасно во пензија. Како од државните така и од општинските институции бладарение...

Илјада административци од Секретаријат за Рамковниот договор ќе се прераспределат

Вкупно 958 административни службеници вработени во Секретаријатот за спроведување на Рамковниот договор ќе бидат прераспределени во институциите на јавниот сектор. Оваа информација ја разгледала Владата...