Ознака: Адел

Адел никако не може да му угоди на светот

Авторка: Лиса Респерс Франс Си-ен-ен Адел отсекогаш добро се чувствувала во своја кожа. Кога првпат се појави на музичката сцена со нејзиниот деби-албум „19“ во 2008...

„Спајс грлс“ одбиле да пеат со Адел

Иако музичката ѕвезда Адел (31) се појави на последниот концерт од повратничката турнеја на поп-бендот „Спајс грлс“, членовите на групата не ја поканиле на...