18.8 C
Skopje
18.6.2021 - 0:49

Ознака: адвокати

Адвокатите на обвинетите за „27 април“ отстранети од судница и казнети...

Судечкиот совет предводен од судијката Добрила Кацарска ги казни со по илјада евра и ги отстрани од судницата сите адвокати на обвинетите за настаните...

Одбиено барањето на адвокатите на Груевски за одложување на седницата на...

Судечкиот совет во Апелацискиот суд не го прифати барањето на адвокатите на обвинетите за одложување на седницата на која се одлучува по жалбата на...

Адвокатите на Груевски и Поповски побараа одложување на јавната седница на...

Сo мало задоцнување во Апелацискиот суд почна, но веднаш на почетокот беше и прекината јавната седница на која се одлучува по жалбата на поранешниот премиер...

Обвинетите сториле „тероризам со зборови, а не со дела“, тврдат адвокатите

Адвокатите на дел од обвинетите за настаните во Собранието на 27 април минатата година, денеска во воведните говори пред судот го негираа обвинието непротив...

Штрајк на српските адвокати поради убиството на Огњановиќ

Адвокатската комора на Србија им наложи на сите адвокати од денеска да престанат со работа, во знак на протест поради убиството на познатиот адвокат...

Адвокатот на Трамп се обидува да го замолкне адвокатот на порно...

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен, бара на адвокатот на порно ѕвездата Сторми Даниелс, која тврди дека имал сексуален однос со...