Ознака: АГОЛ

Белег на ЕП – брза трансформација, густина, трка, игра во два...

ОД СТРУЧЕН АГОЛ Европското фудбалско првенство полека дојде до својот крај. На него историски настап за македонската репрезентација, но сметам дека мораше и можеше повеќе....

Фудбалот од агол на уметноста

Меѓународната изложба „Фудбал. Реализам на играта“, која ја реконструира комплексноста на фудбалската игра преку уметнички интерпретации на повеќе од 30 визуелни и филмски уметници,...

Јовановски: Врвен фудбал, без фаворити за титулата

Во групната фаза и во осминафиналето видовме многу квалитетни, возбудливи и резултатски неизвесни мечеви. Очекувам така да продолжи и во следните натпревари, ништо не...

Ветераните ја потврдија класата, младите пред сериозен испит

За нецели три дена видовме две различни лица на македонскиот национален тим во дуелите со светскиот првак: мотивирана и тактички одлично поставена игра предводена...

Едно пандемично патување од личен агол

По долгиот но релаксиран лет од Истанбул за Бангкок, авионот беше 80 отсто празен, малкумина се упорни и истрајни да патуваат во ова време...

Мојата работа е да создавам визуелни приказни

Создавањето на секоја страница е магија, од цртежот, до поставувањето на текстот и нивното спојување на начин на кој ќе се дополнуваат и визуелно...