35.8 C
Skopje
24.6.2021 - 14:43

Ознака: агент

Случајот на исчезнатиот агент го принуди Трамп да побара помош од...

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера преку Твитер побара од Иран да го врати во САД поранешниот агент на Федерално истражно биро (ФБИ), Роберт Левинсон,...

Американец што се обидел со поткуп да ја депортира сопругата заврши...

Антонио Бургос од Портланд бил осуден на четири месеци затвор откако се обидел да потплати агент на царинската американска агенција за имиграција со цел...

Доаѓа познатиот литературен агент Пјер Астие

На седмото издание на интернационалниот литературен фестивал „Про-за Балкан“, кој ќе се одржи од 19 до 22 мај на неколку локации во Скопје, ќе...

Поранешниот македонски фудбалер Драган Сиљаноски уапсен во скандал со местени мечеви...

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски...

Отпуштен агент на ФБИ поради СМС пораки против Трамп

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) го отпушти својот заменик помошник директор Питер Строк поради СМС пораки со содржини против претседателот на САД, Доналд Трамп. Како...