20.1 C
Skopje
21.7.2019 - 0:38

Ознака: Агенти

ЦИА објави оглас во „Економист“, бара патриоти професионалци

Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) објави оглас за работа во британскиот неделник „Економист“, во кој бара влијателни, патриоти професионалци од различно потекло, со животно...

Оглас за агенти за „продажба“ на државјанства

Секретаријатот за развојни проекти на Црна Гора распиша оглас за избор на агенти за посредување при аплицирање за стекнување на црногорското државјанство преку инвестиции...

Стадионот во Елбасан под контрола на израелските агенти

Агенти од израелските безбедносни структури веќе десетина дена се во Елбасан и детално го контролираат секој дел на стадионот во Елбасан, како и секое...

Агентите на Фејсбук во центарот за бришење

Секојдневно модераторите на содржини во Берлин, најмени од надворешна фирма и кои работат ексклузивно на Фејсбук, „прошетуваат“ низ илјадници постови што се означени од...