21.8 C
Skopje
24.7.2021 - 8:55

Ознака: агенда

Курц: Западен Балкан да се врати високо на агендата на ЕУ

Во организација на австриската влада утре во Виена ќе се одржи конференција за Западен Балкан. Домаќинот на состанокот, австрискиот канцелар Себастијан Курц, во изјава за...

Зелено светло за европската Зелена агенда

По постигнувањето согласност за Европскиот зелен план, пред земјите од Западен Балкан претстојат крупни обврски за намалување на штетната емисија на гасови Преговарачките тимови на...

Фатмир Бесими ја претстави реформската агенда

Министерот за финансии Фатмир Бесими оствари средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз, која беше придружувана од директорот на УСАИД во...

Европските метрополи на агендата на Османи

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утре ќе престојува во работна посета на Шведска, каде што ќе се сретне со министерот...