Ознака: автопат

Модерен контролен центар за безбедност на автопатот Демир Капија – Смоквица

Безбедноста на сообраќајот на автопатот Демир Капија - Смоквица и на двата тунела, што се пуштаат денеска во употреба ќе се следи преку Контролниот...

Прегазен пешак на автопатот „Мајка Тереза“

Педесет и тригодишен пешак од скопското село Буковиќ синоќа загина откако во него удрило возило на автопатот „Мајка Тереза“. - Синоќа околу 20:55 часот на...

Свечено пуштање во употреба на автопатот Демир Капија – Смоквица

Автопатската делница Демир Капија - Смоквица, по шест години изградба, ќе биде пуштена во употреба денеска, со што се добива целосно автопатско решение долж...

По Демир Капија – Смоквица ќе се вози од следната недела,...

На почетокот на следната недела се очекува да биде пуштена во употреба новата автопатска делница Демир Капија - Смоквица и по тој дел од...

Работници преку суд ќе ги бараат своите пари

Откако и во изминатите три месеци вработените во ГП „Трансмет“ Скопје, ангажирани во изградбата на автопатот Кичево-Охрид, не ја добија платата за декември заедно...

Османи: По нов автопат од Скопје до Приштина за помалку од...

Со изградбата автопатот Скопје-Блаце, од Скопје до Приштина и обратно ќе се патува за помалку од еден час, изјави денеска вицепремиерот задолжен за европски...