Ознака: автопат

Aвтопатот Тетово-Скопје пуштен за сообраќај

Aвтопатот Тетово-Скопје е пуштен за сообраќај, но се уште е затворен за сообраќај стариот пат Скопје –Тетово, информира Авто-мото сојузот на Македонија. На автопатот Скопје...

Се преврте автобус во близина на Карпалак

Автобус полн со патници се преврте на автопатот Тетово-Скопје кај селото Ласкарци во близина на Карпалак денеска околу 17 часот, потврдија од МВР. На скопските...

Сугарески: Автопатот Скопје-Блаце може да се изгради и во покус рок...

Даден е рок од три години за изградба на автопатот Скопје-Блаце, но тоа не значи дека тој ќе се гради до 2023 година, изјави...

Две деца на иследување во кавадаречката болница по сообраќајката кај Демир...

Две деца на возраст од една и пет години се на иследување во кавадаречката Општа болница по сообраќајката кај Демир Капија кога патничко моторно...

Автопатот Скопје – Блаце ќе почне да се гради догодина

Проектот за автопатот Скопје – Блаце, вреден 110 милиони евра, ќе се спроведува во два дела. Како што информираше вицепремиерот Бујар Османи на денешната...

Уште 187 милиони евра за автопатот Кичево – Охрид

По стапувањето во сила на новиот анекс на договорот со кинески „Синохидро“, се очекува интензивна изградба на автопатот, што би значело тој да биде...

Автопатот Кичево-Охрид ќе чини дополнителни 187 милиони евра

Дополнителни 187 милиони евра ќе чини изградбата на автопатот Кичево-Охрид. Со новиот трет анекс на договорот со изведувачот на градежните работи кинески „Синохидро“, што...

Тројца работници повредени при уривање на кран на автопатот во изградба...

На автопатот во изградба „Арбен Џафери“, кој го поврзува косовскиот главен град со Македонија, вечерва се урна дел од градежната машинерија, при што...

Автопатот Охрид – Кичево ќе чини помалку

Со завршниот анекс ќе бидат дефинирани сите технички аспекти на зафатот во согласност со светските стандарди, вклучувајќи ги клучките кон сите населени места Со третиот...

Поевтинува изградбата на автопатот Охрид-Кичево

Со третиот анекс на договорот за изградба на автопатската делница Охрид – Кичево, што е во завршна подготовка ќе бидат дефинитивно разрешени сите дилеми...