Ознака: автопат

Пуштен во сообраќај автопатот Миладиновци – Штип

По голем број одложувања, автопатот Миладиновци - Штип од вчера е пуштен во сообраќај во двата правца, и од Скопје до Штип ќе се...

Затворена левата лента на автопатот Скопје – Велес

Од Авто-мото сојузот на Македонија соопштуваат дека на Автопатот А1 од Скопје кон Велес, на делот помеѓу наплатна станица Сопот и Башино Село, денеска...

Србија го заврши автопатот кон Македонија

Јужниот крак од автопатот на Коридорот 10 од Србија кон Македонија и Грција е целосно завршен и во зависност од временските услови, во следните...

Кога побрзо ќе патуваме до морињата во соседството?

Придобивките од изградбата на автопатиштата се огромни, но сепак процесот на нивното комплетирање се одвива бавно, поради што е неопходно граѓаните кои веќе ги...

Тројца повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар – Тетово

Три лица денеска се повредени во сообраќајка на автопатот  Гостивар – Тетово.   Според СВР Тетово, околу 12 часот и 20 минути во близина на гостиварската...

Поради сообраќајка затворен автопатот Градско-Велес

Сообраќајот на автопатот Градско-Велес од 17.32 минути е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода и се одвива по регионалниот пат Градско-Велес, информира АМСМ. Оттаму посочуваат...

Рама: Aвтопатот „Руга е Арбрит“ до Скопје е стратешка потреба

Албанскиот премиер Еди Рама на заедничката прес-конференција со својот македонски колега, Зоран Заев, денеска рече дека трговската размена меѓу двете земји е значително зголемена,...

АМСМ апелира да не се користи автопатот Миладиновци – Штип

Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки од безбедносен...

Пробивањето на вториот тунел под Пресека во завршна фаза

По завршувањето на првата тунелска цевка во ноември, се приближува крајот и на втората цевка од тунелите под Пресека. Според последните мерења, од оваа...

Неделава ќе биде пуштен автопатот Миладиновци-Штип

Новиот автопат  Миладиновци – Штип ќе биде пуштен во употреба до крајот на неделава. Според најавата од надлежните институции, автопатската делница во должина од 47...