1.8 C
Skopje
23.1.2022 - 14:11

Ознака: автопат

(Видео) Тепачка на протести во Србија

Демонстранти во Србија денеска повторно го блокираа автопатот во Белград во двата правци. Според последните информации од медиумите во соседството непознат маж со својот автомобил...

Две лица повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес, едниот возач побегнал

Тешко повредени мотоциклист и сопатничка во судир со автомобил на автопатот Скопје-Велес. Несреќата се случила вчера во 13.50 часот, а автомобилот со косовски регистарски таблици,...

Жена загина во сообраќајна несреќа на патот Скопје – Тетово

Четириесет и петгодишна жена загина во сообраќајна несреќа што се случила утринава на патот Скопје – Тетово. Според информациите на МВР, околу 10.50 часот било...

Европскиот автопат е со бугарски сообраќаец

И овој пат ситуацијата навидум не изгледа ништо поразлично од претходно, но ако се земат предвид долготрајната политичка криза во Бугарија и засилениот меѓународен притисок...

Шеесет возачи казнети за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Утрово од 08 до 12 часот Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со...

Бочварски: Со преку 720 работиници и 360 машини работиме на автопатот...

Mинистерот за транспорт и врски Благој Бочварски заедно со директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми денеска извршија увид во изградба на автопатот...

142 казни за брзо возење на автопатот Скопје-Гевгелија и патот Градско-Прилеп

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (2 април) спровела засилена акциска контрола на автопатот Скопје-Гевгелија и магистралниот пат Градско-Прилеп, информираат од МВР. Во акцијата...

Полицијата казни над 100 лица за брзо возење на автопат

Во текот на вчерашниот ден, полицијата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на автопатот...

Над автопат во Лос Анџелес ќе се гради премин за диви...

Во округот Лос Анџелес, еден од напознатиот американски патишта, автопатот 101 наскоро ќе добие зелена преобразба со најголем надвозник за премин на диви животни...

Нема казни за возачите кои полицискиот час ги затече на автопат

Не се казнети лицата кои вчера патуваа и по почетокот на полицискиот час. Дополнителната заменик - министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, денес извести...