12.9 C
Skopje
17.10.2021 - 18:28

Ознака: автопат

Европскиот автопат е со бугарски сообраќаец

И овој пат ситуацијата навидум не изгледа ништо поразлично од претходно, но ако се земат предвид долготрајната политичка криза во Бугарија и засилениот меѓународен притисок...

Шеесет возачи казнети за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Утрово од 08 до 12 часот Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со...

Бочварски: Со преку 720 работиници и 360 машини работиме на автопатот...

Mинистерот за транспорт и врски Благој Бочварски заедно со директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми денеска извршија увид во изградба на автопатот...

142 казни за брзо возење на автопатот Скопје-Гевгелија и патот Градско-Прилеп

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (2 април) спровела засилена акциска контрола на автопатот Скопје-Гевгелија и магистралниот пат Градско-Прилеп, информираат од МВР. Во акцијата...

Полицијата казни над 100 лица за брзо возење на автопат

Во текот на вчерашниот ден, полицијата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на автопатот...

Над автопат во Лос Анџелес ќе се гради премин за диви...

Во округот Лос Анџелес, еден од напознатиот американски патишта, автопатот 101 наскоро ќе добие зелена преобразба со најголем надвозник за премин на диви животни...

Нема казни за возачите кои полицискиот час ги затече на автопат

Не се казнети лицата кои вчера патуваа и по почетокот на полицискиот час. Дополнителната заменик - министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, денес извести...

Потпишан договорот за изградба на првите два километри на автопатот Скопје...

Директорот на ЈП „Државни патишта“, Зоран Китанов, и генералниот директор на АД „Гранит“, Зоран Милковски, денеска потпишаа договор за изградба на првите два километри...

Сугарески најавува користење на автопатот кон Охрид

Првите 30 километри од автопатот Кичево - Охрид да се пуштат во употреба, обнова на локални патишта во должина од 450 километри, завршување на...

Сугарески: Засилена динамика на автопатот Кичево – Охрид

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, очекува засилена динамика на изградбата на автопатот Кичево - Охрид, каде што се тежнее дел од патот...