Ознака: автопат велес-скопје

На автопатот Велес – Скопје во три автомобили пронајдени 25 мигранти

На четврти јуни во раните утрински часови на автопатот Велес – Скопје, по пунктот „Македонија пат“, полициски службеници пронашле 25 илегални мигранти и три...