14.8 C
Skopje
27.9.2021 - 0:40

Ознака: автопати

Осумгодишникот од Германија вторпат со автомобил беснееше по автопатите

Oсумгодишното момче кое претходно неделава се возеше по германските автопати во возилото на неговата мајка по што беше укорено, сега повторно го направило истото...

Тевдовски: ЕБОР ќе обезбеди средства за автопатите Скопје–Блаце и Кичево–Гостивар

Европската банка за обнова и развој ќе влезе во финансирање на изградбата на автопатите Скопје – Блаце и Кичево – Гостивар, односно првата делница...

Во функција осветлувањето на дел од автопатите А2 и А4

ЈП за државни патишта заврши со осветлувањето на дел од автопатите А2 и А4 во вкупна должина од 12 километри и го стави во...