12 C
Skopje
22.9.2018 - 5:53

Ознака: автомобил

Товарен воз удрил во автомобил оставен на пруга кај Скопје

Нема повредени лица, но е причинета материјална штета синоќа при удар на товарен воз во патничко возило оставено на пругата меѓу железничките станици Миладиновци...

Изнајмувањето автомобил повеќе чини лете отколку зиме

Сите што сакаат со автомобил брзо да го разгледаат Скопје или да појдат во другите градови во земјава, особено туристите или нашите блиски што...

Четиринаесетгодишно дете удрено од автомобил во Скопје

Четиринаесетгодишно дете се здобило со повреди, откако вчера било удрено од автомобил во Скопје, соопшти МВР. Несреќата се случила вчера во 22 часот на улица...

Совети за подготвување на автомобилот пред тргнување на летен одмор

Летната сезона ни е пред вратите, а тоа значи дека почнуваат и првите летни одмори. Подготовките за летниот одмор се неизоставен дел од целото...

Во сообраќајка повредени четири лица меѓу кои и 6-годишно дете

На магистралниот пат Штип-Делчево кај место викано “Голем брег“ атар на селоТркање, синоќа во 20:40 часот се случила сообраќајна незгода. Учесници во сообраќајката биле патничко...

Дачија Дастер прогласен за автомобил на годината

Од страна на национално жири за автомобил на 2018 година е прогласен Дачија Дастер, модел што годинава ги обедини признанијата за автомобил на годината...

Жените во Саудиска Арабија од 24 јуни ќе може да возат...

Владата на Саудиска Арабија денеска соопшти дека жените од оваа земја ќе можат да возат автомобили од 24 јуни. - Исполнети се сите услови за...

Извлечено возило од езерото Калиманци

Специјалната нуркачка екипа на Министерството за внатрешни работи попладнево од езерото Калиманци извлече возило марка „Ауди“. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова потврдува дека од вчера...

Две деца повредени при судир на автомобил и трактор

Синоќа околу 20 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп, кај Росоман се случила сообраќајна незгода помеѓу патнички автомобил марка „Хјундаи“ трактор „ИМТ“. Од СВР Велес информираат...

Изгоре автомобил, 3-годишно дете спасено во последен момент

Вчера вечер околу 18 часот во Тетово на улицата „Илинденска“ на паркинг избувнал пожар во патничко моторно возило „Ауди А-3“ со тетовски регистерски таблици...