12.1 C
Skopje
23.4.2019 - 22:35

Ознака: автомобил

Две награди за Пежо на Меѓународниот фестивал за автомобили

Брендот Peugeot доби две нови награди на 34-тиот Меѓународен фестивал за автомобили што се одржа на 29 јануари 2019 година во хотелот Des Invalides...

Пежо 3008 најпроизведувано возило во Франција за 2018

Пежо 3008 прогласен за еден од најпроизведуваните автомобили во Франција во 2018 година! Произведен е во фабриката на PSA Group во Сошо. Овој SUV...

Легендарниот спортски автомобил „тојота супра“ повторно во продажба

Петтата генерација на „супра“ се појави за да го заземе местото меѓу „порше“, „БМВ“ и „мерцедес“ „Тојота“ минатата недела го претстави својот долгоочекуван автомобил, целосно...

„Ламборгини ЛП580-2“, „хураканот“ што сите го чекаа

За автомобилот „ламборгини“ велат дека е изграден за забава и има пет карактеристики што го дефинираат овој модел. Автомобилот е познат по карактеристиката, која...

Грчки автомобил опожарен во Гевгелија

Во полициската станица во Гевгелија денеска било пријавено дека на улицата „Јане Сандански“ било опожарено патничко возило „Нисан“ со грчки таблички. Случајот во полиција го...

Се запали автомобил во движење во Кавадарци

Се запали „пежо 307” во движење попладнево во Кавадарци, потврдија од Територијалната противпожарна единица. Во возилото во моментот на пожарот бил само средновечниот возач, кој...

Автомобил удри во група ученици во Кина, пет деца загинаа

Пет деца загинаа, а 18 се повредени откако автомобил удри во група ученици во кинескиот град Хулудао, од засега непознати причини, објавија локалните медиуми. Инцидентот...

Судир на автомобил и камион, две лица повредени

На крстосницата од регионалниот пат Градско – Прилеп вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Форд“ со скопски регистарски ознаки управувано од...

„Астон мартин валкури“ звучи како автомобил од Формула 1

На годинашното британско „Гранд при“, Кристијан Хорнер од Ред Бул откри информации за новиот „валкури“ на „Астон Мартин“. Тој кажа дека „валкури“ ќе се...

Судир на автомобил и автобус, две лица повредени

При судир на автобус и автомобил вчера во Скопје две лица биле повредени, од кои едно потешко. -На крстосницата од улицата „Кузман Шапкарев“ со улицата...