7.8 C
Skopje
20.10.2021 - 2:37

Ознака: автомобил

„Опел рекорд Д“: Милионерот од Риселнхајм слави 50 години

 Успешната гама на средни модели дебитираше во јануари 1972 година Првиот дизел патнички автомобил на Opel со 2,1-литарски мотор со 60 КС Спортска...

Тешко повредено малолетно девојче во Скопје, откако во неа удрил автомобил

Автомобил вчера на улицата „Владимир Полежановски“ во Скопје удрил во малолетно девојче, нанесувајќи му тешки повреди. Малолетничката била пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде...

Четворица Кубанци пронајдени во автомобил кај Гевгелија

54-годишeн скопјанец вчера бил приведен на влезот на Гевгелија откако при претрес на неговиот автомобил полицијата пронашлa четворица Кубанци кои илегално влегле во државата. Како...

Кривична пријава за лице кое лажно пријавило дека му бил украден...

Полицијата го приведе Д.И.(20) од кратовско село, поради лажно пријавување кривично дело. - На 6 септември во Полициската станица Чаир Д.И. пријавил дека на улицата...

Возењето автомобил не е игра на плејстејшн

МАЛОЛЕТНИЦИ ПРЕКРШИТЕЛИ НА ЗАКОНОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА СООБРАЌАЈОТ На почетокот на летово, Секторот за внатрешни работи - Битола, како резултат на сѐ позачестеното учество на...

Каде е автомобилот „астон мартин“ што го возеше Џејмс Бонд во...

„Астон мартин ДБ5“ од филмот „Голдфингер“ од серијалот за авантурите на тајниот агент 007, Џејмс Бонд, несомнено е еден од најпрепознатливите автомобили во историјата...

Новите „Пежо 308“ и „308 СВ“ – нов тип на осветлување...

Од создавањето на „Пежо тип 1“ во 1889 година, до воведувањето на новите „Пежо 308“ и „308 СВ“ (PEUGEOT 308 и 308 SW), осветлувањето...

„Опел Рокс-и“: Ново електрично возило за нови времиња низ градските улици

• Почеток на СУМ ерата: Новиот „Опел Рокс-и“ (Opel Rocks-e) означува одржлива урбана мобилност • Нова мобилност: „Опел СУМ“ го затвора јазот помеѓу скутер и...

Новиот „Опел Грандленд“ – смел дизајн, дигитален кокпит и висока технологија

• Новиот опел визир е составен дел од дизајнот на новиот „Грандленд“, исто како кај Новата „Мока“ • Врвни плагин хибриди плус дизел и бензински...

Автомобил удри во девојка во Скопје

Тешко повредена 28-годишна скопјанка откако во неа утрото удрил автомобил на бул.„Александар Македонски“ во Скопје. „ Патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од...