12.8 C
Skopje
26.10.2021 - 15:09

Ознака: Автомобили

Во Велика Британија расте побарувачката за електрични автомобили

Статиста Реагирајќи на бројките на новорегистрираните автомобили во Велика Британија од СММТ уште во март, извршниот директор Мајк Хоус порача дека „изминатата година беше најтешката...

Полицијата растури дива трка со автомобили на автопатот Скопје – Тетово

Тетовската полиција, синоќа, во периодот од 00.30 до 1.30 часот, презела акција по претходно добиени информации дека на автопатот Скопје – Тетово, односно од...

Црни кутии во автомобилите

ЕУ од следната година воведува авионска технологија во патниот сообраќај Очекувањата се дека со употребата на таканаречените црни кутии во автомобилите ќе се овозможи многу...

ЕУ предничи во светот по бројот на електрични автомобили

Покрај тешките околности и негативниот удар на пандемијата врз автомобилската индустрија, лани многу земји забележаа бум на пазарот на електрични возила. Според процените, продажбата...

Колекција од 17 најнеобични автомобили

Заборавете на „Ферари“, „Ролс-Ројс“, „Мекларен“ и слични производители чии модели красат многу светски колекции на автомобили. Искрено, иако тие сигурно заслужуваат внимание, како и...

Километарски колони, илјадници луѓе чекаат ред за пакети со храна во...

Банката за храна во Тексас донира повеќе од 270.000 килограми храна вклучувајќи и 7.280 мисирки за претстојниот празник Денот на благодарноста во САД. Локалните медиуми...

ВМРО-ДПМНЕ протестира со автомобили од Скопје до Штип

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира со возила. Протестот ќе почне во Скопје, а ќе заврши во Штип. - Денес, 23  Октомври – Денот на македонската револуционерна борба,...

Две лица фатени со оружје на „Илиндеска“ во Скопје

Кај две лица при проверка на нивните автомобили на булеварот Илинден во Скопје биле пронајдени пиштоли што ги поседувале без дозвола. Според информациите од скопското...

На автопатот Велес – Скопје во три автомобили пронајдени 25 мигранти

На четврти јуни во раните утрински часови на автопатот Велес – Скопје, по пунктот „Македонија пат“, полициски службеници пронашле 25 илегални мигранти и три...

Корона-кризата ни покажа како би изгледал животот без аерозагадување

Многу земји ширум светот воведоа строги мерки за движење со цел да го спречат ширењето на коронавирусот, особено во големите градови. Властите наредија затворање...