5.8 C
Skopje
28.1.2022 - 16:04

Ознака: автомобилизам

АКК Никола Карев најуспешен на првиот годинешен натпревар во автомобилизам на...

 Со учество на 25 возачи од дест клубови од земјава, стартуваше годинешниот шампионат во брзински автомобилизам на кружни патеки, што денес се возеше на...

Викендов стартува шампионатот во автомобилизам на кружни патеки

Со првиот натпревар што викендов ќе се вози на автодромот во Кичево, стартува шампионатот во брзински автомобилизам на кружни патеки. На првиот годинешен натпревар...

Одложен автомобилскиот натпревар на кружни патеки во Кичево

Натпреварот во автомобилизам на кружни патеки во Кичево е одложен за 18-ти и 19-ти мај, поради учество на хроно екипата на авто-натпревар во БиХ, соопшти...

Брегзит ќе биде „огромен товар“ за марката „Мини“

Германскиот автомобилски гингант „БМВ“ ќе го премести производството на автомобилите од марката „Мини“ (Mini) надвор од Британија доколку Лондон ја напушти Европската унија без...

ЛиДАР ги прави автономните автомобили побезбедни

Сензорната технологија ЛиДАР за автономни возила ќе биде промовирана од Волво и стартапот Луминар на автомобилскиот саем „Аутомобилити ЛА 2018“ во Лос Анџелес. ЛиДАР...

Викендов во Скопје посебен сообраќаен режим поради одржување натпревар во автомобилизам

Посебен режим на сообраќај ќе биде воспоставен утре и задутре во Скопје во периодот од 07:00 до 17:30 часот поради одржување Меѓународен кружен натпревар во...

На Водно викендов ридско-брзински автомобилски трки

На планината Водно крај Скопје на 10 и 11 ноември ќе се одржи ридско – брзински натпревар во автомобилизам, кој се бодува за шампионатот...

Возилата на поранешните и сегашните лидери на светот

Поради природата на нивната работа, политичките лидери во сите земји на светот често патуваат. Тие се придружувани од големи групи луѓе за нивните патувања...

Викендов повторно авто-трки во Кичево

Претстојниот викенд автодромот во Кичево ќе биде домаќин и на вториот натпревар од Шампионатот во брзински автомобилизам на кружни патеки. На патеката во Кичево...

„Фолксваген“ ќе влезе ерата на електрични автомобили со ново лого

Тркалезното лого на компанијата „Фолксваген“ е еден од најпрепознатливите знаци, не само во автомобилската индустрија, туку и како еден од симболите на 20-от век. Но,...