24.8 C
Skopje
3.8.2021 - 10:40

Ознака: автоматско оружје

Од две возила со автоматски пушки пукано кон скопјанец во населбата...

Скопјанец пријавил дека попладнево од две возила биле испукани стотина куршуми кон него. Престрелката се случила во скопски Бутел 2. Од МВР го потврдуваат...