12.8 C
Skopje
17.10.2021 - 23:17

Ознака: Автокоманда

Автокоманда ќе добие „зона 30“

ЕФИКАСНИ СООБРАЌАЈНИ РЕШЕНИЈА ЗА МЕТЕЖОТ И БЕЗБЕДНОСТА ВО ОПШТИНИТЕ Општина Гази Баба веќе има преземено активности за решавање на овој проблем, не само на улицата...

Маж осомничен за тешки кражби, провалил и во Факултетот за земјоделство

Скопското Обвинителство поведе постапка против 24-годишно лице од Свети Николе заради основано сомневање дека сторило кривично дело – тешка кражба. На 11 февруари, на ул....

Нова водоводна мрежа со должина од 835 метри во Автокоманда

Генералниот директор на јавното претпријатие „Водовод и канализација“ - Скопје, во текот на оваа недела спроведе увид на оперативните активности за реконструкцијата со дислокација...

Пожар во кафеана во Автокоманда, двајца повредени

Две лица се тешко повредени во пожар што избувнал во угостителски објект на булеварот Александар Македонски во Скопје. Тие се обиделе да го изгаснат огнот,...

Нови прозорци на градинката „Темјанушка“ во Автокоманда

Објектот на детската градинка „Темјанушка“ во скопската населба Автокоманда доби нови прозорци, со што се подобри неговата енергетска ефикасност. Замената на прозорците е реализирана...

Монтажен паркинг не го решава паркирањето во Автокоманда

Општината Гази Баба планира да изгради монтажен паркинг на едно ниво над веќе постојниот паркинг-простор кај експозитурата на Комерцијална банка, за да обезбеди нови...

Кбијашвили му донесе бод на Металург

Пролет беше на прагот целосно да го изненади клубот од Автокоманда во 3-то коло од машката Суперлига Со гол во последната секунда од натпреварот, ракометарите...

„Управило и наследството на Мурто“ и „фиќото“ беа во Автокоманда

Вистинско изненадување завчеравечер на плоштадот во скопската населба Автокоманда претставуваше изложбата на скулптуралната инсталација „Управило и наследството на Мурто“ од Љубиша Камењаров, организирана од...

Изложба на дигитални колажи на Марија Смилевска во Автокоманда

На плоштадот во Автокоманда, во организација на КЦ 750, на 1 септември, ќе биде отворена изложбата на дигитални колажи на Марија Смилевска. Изложбата ќе биде...

Скопјанец загина во сообраќајка во Автокоманда

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила рано утрово во скопската населба Автокоманда. Според информациите на полицијата, околу 3.50 часот било пријавено дека...