Ознака: автокамп

Кривична против стружанец кој изградил автокамп без одобрение

Полицијата од Струга поднесе кривична пријава против 50-годишниот Б.К. од селото Калишта, струшко, поради бесправно градење. -Во текот на 2019, на подрачјето на Струга, пријавениот...