Ознака: автобус

Две жени повредени во автобус, возачот ненадејно сопрел

Две жени вчера биле повредени во автобус на ЈСП кога возачот ненадејно сопрел, избегнувајќи друго возило. -Околу 15.20 часот во Скопје на крстосница од улица...

Зачаден автобус кај „Рекорд“ ги вознемири граѓаните

Излегувањето на чад од автобус на ЈСП може да се забележи на фотографиите објавени на социјалните мрежи. Инцидентот се случил во Центарот на Скопје, кај...

Судир на автомобил и автобус, две лица повредени

При судир на автобус и автомобил вчера во Скопје две лица биле повредени, од кои едно потешко. -На крстосницата од улицата „Кузман Шапкарев“ со улицата...

Во Србија каменуван автобус од Косово

Автобус со патници од Косово е каменуван од засега непознати лица синоќа во Србија, во градот Крушевац, јави дописникот на МИА од Приштина. Еден од...

МО: Нема повредени војници на АРМ во инцидентот со запалениот автобус

Во запалениот автобус, кој изутрината превезувал припадници на АРМ не е повреден ниту еден припадник на Армијата. Фирмата која што го врши превозот за...

Автобус со војници на АРМ се запалил додека се движел кон...

Автобус на Армијата на Република Македонија утринава околу 6:30 часот се запалил движејки се на релација Пробиштип-касарна „Илинден“ Скопје. Повредни нема, а причинета е...

Осум повредени при сообраќајка на македонски автобус во Австрија (Галерија)

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила...

Автобусот со број 25 ќе тргнува во 8 часот

Од сабота ќе има измена во возниот ред на автобусот на ЈСП „Скопје“ со број 25, што сообраќа од Транспортен центар до Средно Водно. Автобусот...

Истепале дете во автобус бидејќи случајно се удрило во нив

Тринаесетгодишно момче било физички нападнато од страна на две непознати лица во автобус на ЈСП број 65. До физичкиот напад дошло кога автобусот закочил...

Саудиска Арабија призна дека нападот во кој беа убиени 40 деца...

Воената коалиција предводена од Саудиска Арабија потврди дека нејзиниот напад врз автобус во Јемен, во кој беа убиени 50-ина луѓе, од кои 40 деца,...