Ознака: автобус

Пожар избувна во автобус кај Сарај

Во близина на мостот „Сарај“ утрово избувнал пожар во автобус, сопственост на Т. С. од Скопје. Според пријавеното, возачот К. А. (45) од с. Глуво,...

Автобус со работници пропадна во дупка на патот во Солун

Автобус што превезувал работници од нафтена рафинерија во Солун денеска пропаднал во дупка на патот, која била предизвикана од обилните дождови. Како што пренесуваат...

Автобус во Непал падна во бездна, загинаа најмалку 28 лица

Најмалку 28 лица загинаа кога автобус во западен Непал излета од патот во бездна, соопштија тамошните власти. Најмалку 15 повредени лица се хоспитализирани, а...

Пронајдени 100.000 швајцарски франци кај возач на автобус на Деве Баир

При контрола на автобус пријавен за излез на ГП Деве Баир, царинските инспектори пронајдоа 100.000 швајцарски франци. Според информациите на Царинската урава, на ГП Деве...

Нова атракција на Париз – автобус што се претвора во речен...

Една од најновите туристички атракции на главниот град на Франција е амфибиски автобус што сообраќа низ градските улици, а потоа се претвора во речен...

Автобус се преврте во близина на Будимпешта

Осум лица загинаа, а десетици се повредени откако автобус се преврте во Унгарија, во близина на Будимпешта. Во автобусот во моментот на несреќата имало повеќе...

Се запалил автобус на „ЈСП“ во движење

Автобус на „ЈСП“ се запалил во движење информираше полицијата. Инцидентот се случил вчера попладне. - На 10.08.2021 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено...

Камион удри во автобус во Индија, има најмалку 18 загинати работници

Најмалку 18 работници во северната индиска држава Утар Прадеш загинаа кога камион влета во автобусот во кој се наоѓаа работниците. Нивното патување од Харјан до...

Уапсен возачот на косовскиот автобус, признал дека задремал зад воланот

Хрватската полиција го уапси возачот на косовскиот автобус кој денеска излета од автопатот кај Славонски Брод. Најмалку 10 лица загинаа, меѓу кои и колегата на...

Пет патници позитивни на ковид-19 вратени од Грција, 13 се во...

Дел од патниците од автобус кој се враќал од Грција се во изолација, откако пристигнале во Македонија на 20 јули. Во автобусот имало 26...