Ознака: автобус

Се запали приватен автобус со бројот 45

Се запали автобус на приватното претпријатие „Слобода превоз“ додека бил на терминалот под Железничката станица и, за среќа, во него во моментот на опожарувањето...

Се слушна силен татнеж, по што автобусот почна да гори

„Се слушна силен татнеж, по што автобусот почна да гори“, раскажуваат очевидци на пожарот кој што се случи изутринава во приватен автобус кај Железничката...

Автобусот се запалил поради краток спој на електричната инсталација

Автобусот што утринава се запали на терминалот Транспортен центар е приватен автобус, сопственост на „Слобода превоз“, кој сообраќал на линија 45. На терен веднаш...

Изгоре приватен автобус кај Железничка станица

Приватен автобус за јавен превоз се запали утринава на автобуската постојка под Железничката станица во Скопје. Автобусот се запалил додека бил паркиран на стојалиштето...

Во автобус со маски и дезинфицирани раце

Хрватска Во Хрватска почнаа да важат мерките од првата фаза за слободно движење и работа на граѓаните и на фирмите. Со одлуката на Националниот штаб...

Прилепчанец повикувал да се запалат повратниците од странство сместени во Битола

Битолската полиција по спроведените опсежни истражни мерки откри дека по сместувањето на повратниицте од Малта во хотелот „Трудбеник“ кој работи во составот на Епинал,...

Воз преполови автобус на железнички премин во Пакистан

Најмалку 19 лица загинале, а 55 се повредени кога воз удрил во автобус во покраината Синд, во јужен Пакистан. Според официјални претставници на власта,...

Шареноликост кај автобуските постојки

Сѐ уште има автобуски станици на кои има само од старите стреи, популарно наречени печурки, или пак воопшто нема, па граѓаните чекаат автобус под...

Тепачка помеѓу малолетници во автобус на ЈСП

Вчера во автобус со бројот 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на улицата Александар Урдаревски, поради меѓусебно нетрпение, дошло до физичка пресметка...

Малолетник прободен со нож во автобус

Осумнаесетгодишно момче било прободено со нож во автобус од жител на село Бојане, соопшти МВР. Момчето било пренесено во градската општа болница „8 Септември“ на...