18.8 C
Skopje
19.9.2021 - 12:44

Ознака: автобус

Пронајдени 100.000 швајцарски франци кај возач на автобус на Деве Баир

При контрола на автобус пријавен за излез на ГП Деве Баир, царинските инспектори пронајдоа 100.000 швајцарски франци. Според информациите на Царинската урава, на ГП Деве...

Нова атракција на Париз – автобус што се претвора во речен...

Една од најновите туристички атракции на главниот град на Франција е амфибиски автобус што сообраќа низ градските улици, а потоа се претвора во речен...

Автобус се преврте во близина на Будимпешта

Осум лица загинаа, а десетици се повредени откако автобус се преврте во Унгарија, во близина на Будимпешта. Во автобусот во моментот на несреќата имало повеќе...

Се запалил автобус на „ЈСП“ во движење

Автобус на „ЈСП“ се запалил во движење информираше полицијата. Инцидентот се случил вчера попладне. - На 10.08.2021 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено...

Камион удри во автобус во Индија, има најмалку 18 загинати работници

Најмалку 18 работници во северната индиска држава Утар Прадеш загинаа кога камион влета во автобусот во кој се наоѓаа работниците. Нивното патување од Харјан до...

Уапсен возачот на косовскиот автобус, признал дека задремал зад воланот

Хрватската полиција го уапси возачот на косовскиот автобус кој денеска излета од автопатот кај Славонски Брод. Најмалку 10 лица загинаа, меѓу кои и колегата на...

Пет патници позитивни на ковид-19 вратени од Грција, 13 се во...

Дел од патниците од автобус кој се враќал од Грција се во изолација, откако пристигнале во Македонија на 20 јули. Во автобусот имало 26...

Албански автобус излетал од патот Битола-Прилеп, меѓу повредените и 14-годишно лице

Утрово околу шест часот и десет минути автобус со албански регистарски таблички излетал од патот Битола-Прилеп кај с. Алинци, информира МВР. Во тој период во...

Кај комплексот банки во Скопје се запали градски автобус

Кај комплексот банки во центарот на Скопје попладнево се запали автобусот на ЈСП.  Причината за пожарот е запалување на моторот на автобусот. Пожарот е...

Со нож нападнат возач на автобус на релација Дортмунд-Белград

Возач на автобус бил нападнат на релација Дортмунд-Белград кај Линц во Австрија. Според извештаите од српските медиуми, нападот го извршил Хрват (25) кој со нож...