Ознака: автобуска постојка

Автобуската постојка кај Јаја-паша преместена кај ОУ „Лирија“

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП-Скопје ја информира јавноста дека од денеска автобуската постојка кај џамијата Јаја-паша кон Бутел е поместена за стотина метри после пешачкиот надвозник,...

Привремено се затвора автобуската постојка во ГТЦ

Автобуската постојка во подрумот на Градскиот трговски центар (ГТЦ) во Скопје денеска од 12 часот нема да биде во функција до утре во утринските...

Автобуската постојка во ГТЦ привремено затворена поради манифестација

Привремено се затвора автобуската постојка во ГТЦ поради манифестацијата „Зборува Скопје“ Скопје, 25 јули 2018 (МИА) - Автобуската постојка во подрумот на Градскиот трговски центар...