Ознака: автобуска линија

Во Украина масовна пресметка на вооружени лица поради автобуска линија

Околу стотина лица учествуваа денеска во масовна пресметка во северниот украински град Бровари, која најверојатно е поврзана со правата на автобуските компании за профитабилна...