3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 22:06

Ознака: автобуси

При контрола на јавниот превоз затекнати 18 возила со технички пропусти

Полицијата вчера спроведе засилена акциска контрола на возила со кои се врши јавен превоз на патници во Штип, Велес, Струмица, Кавадрци и Неготино. При контролите...

Хаос со автобусите за Водно

Јас сум чест посетител на планината Водно. Некогаш се качувам пеш до врвот, но почесто користам градски автобус. Сакам искрено да кажам дека беше...

Летниот возен ред ги преполни автобусите

Иако учениците се на распуст, автобусите се преполни, бидејќи е намален нивниот број. Затоа се чека и подолго. Граѓаните реагираат нервозно Преполни автобуси со патници...

Поплави во Белград, водата навлезе и во автобусите

Силно невреме го зафати Белград, во кое ветрот откорна дрвја, а обилните врнежи ги поплавија улиците. Водата навлезе дури и во градските автобуси. По големото...

Автобусите на линиите 8, 15А и 18 задутре со изменет режим...

Поради одржување на Женска трка, автобусите на линиите 8, 15А и 18 задутре ќе имаат изменет режим на сообраќање. Од ЈСП „Скопје“ информираат дека затворен...

Родителите загрижено ги меркаат автобусите пред екскурзиите

Автобусите што ги превезуваат децата мора да се технички исправни, но гаранции нема, велат од Министерството за образование по зачестените инциденти со автобусите во...

Кај автобуси и возила за јавен превоз откриени неисправни уреди за...

Во акциска контрола спроведена вчера на подрачјето на Скопје на технички преглед испратени се 49 автобуси и возила што вршат јавен превоз. Кај нив се...

Три автобуси исклучени заради техничка неисправност во Гостивар

Сообраќајната полиција при вчерашните контроли на возила што спроведуваат јавен превоз на патници открила повеќе неправилности. Откриени се три автобуси со несправни сопирачки и...

Милениците треба да имаат пристап на јавни места

Прва и единствена од банките што ги отвори вратите за милениците е Шпаркасе, а тука се вбројуваат и десетина кафулиња и угостителски објекти во...

Забрана за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка

Од 08:45 часот се воведува забрана за движење на тешки товарни возила и автобуси, а за останатите возила задолжително употреба на зимска опрема (синџири)...