Ознака: автобуси

Пристигнатите битолчани од Малта не се опасност за Битола

Во врска со пристигнувањето на двата автобуса со наши државјани од Малта во Битола, општина Битола вечерва се огласи со соопштение.  - Пристигнатите лица, наши...

Автобусите на ЈСП нема да возат од 21 до 6 часот

ЈСП информира дека од денеска, со оглед на одлуката на Влада на РСМ за забрана за движење на населението во период од 21-06 часот,...

Град Скопје апелира патниците во автобусите да носат заштитни маски и...

Градот Скопје препорачува патниците кои го користат јавниот автобуски превоз да користат средства за лична заштита – маски и ракавици. Како што информираат градските власти,...

ЈСП ги дезинфицира автобусите, приватните и таксистите чекаат одлуки

Превентивни мерки во јавниот превоз Дополнителната (вонредна) дезинфекција ќе се врши секојдневно, до добиените нови препораки од надлежните институции, кои ја следат состојбата со коронавирусот....

Ќе има ли решение за индуцираниот сообраќаен метеж

ОСВЕН ВОЗИЛАТА, ЗАГЛАВИЈА И ИНФОРМАЦИИТЕ ОД СЕРВИСЕН КАРАКТЕР Граѓаните апелираат за поголема достапност на информациите, барем ден однапред, за тоа каде ќе има некаков протест,...

Ќе се дезинфинцираат автобусите на ЈСП

ЈСП Скопје од денеска ќе почне со вонредна дезинфекција на автобусите, како и на кабините на жичницата на Водно. - Секој автобус по завршување на...

Контрола на автобуси и комбиња во Тетово – 14 возеле патници...

Во Тетово вчера била спроведена акциска контрола за техничка исправност на возилата кои вршат јавен превоз на патници, најмногу на автобуси комбиња. Со контролата било...

Автобусите на ЈСП често се расипуваат, но и загадуваат

Само две третини од автобусите се во функција, а половина од нив се стари по 20 години. И новите кинески автобуси често се надвор...

Граѓаните се изнаодеа пеш барајќи кај стојат автобусите

Скопјани се жалат на сообраќаен хаос, се изнаодеа пеш за да стигнат од една до друга автобуска линија и барајќи билетарница за да ги...

Гранки сѐ уште удираат по автобусите на ЈСП

Дел од корисниците на градскиот автобуски превоз укажуваат дека нема видливи резултати од започнатата акција за кастрење на крошните на дрвата кои се наоѓаат...