15.8 C
Skopje
20.11.2019 - 16:37

Ознака: автобуси

Контрола на автобуси и комбиња во Тетово – 14 возеле патници...

Во Тетово вчера била спроведена акциска контрола за техничка исправност на возилата кои вршат јавен превоз на патници, најмногу на автобуси комбиња. Со контролата било...

Автобусите на ЈСП често се расипуваат, но и загадуваат

Само две третини од автобусите се во функција, а половина од нив се стари по 20 години. И новите кинески автобуси често се надвор...

Граѓаните се изнаодеа пеш барајќи кај стојат автобусите

Скопјани се жалат на сообраќаен хаос, се изнаодеа пеш за да стигнат од една до друга автобуска линија и барајќи билетарница за да ги...

Гранки сѐ уште удираат по автобусите на ЈСП

Дел од корисниците на градскиот автобуски превоз укажуваат дека нема видливи резултати од започнатата акција за кастрење на крошните на дрвата кои се наоѓаат...

При контрола на јавниот превоз затекнати 18 возила со технички пропусти

Полицијата вчера спроведе засилена акциска контрола на возила со кои се врши јавен превоз на патници во Штип, Велес, Струмица, Кавадрци и Неготино. При контролите...

Хаос со автобусите за Водно

Јас сум чест посетител на планината Водно. Некогаш се качувам пеш до врвот, но почесто користам градски автобус. Сакам искрено да кажам дека беше...

Летниот возен ред ги преполни автобусите

Иако учениците се на распуст, автобусите се преполни, бидејќи е намален нивниот број. Затоа се чека и подолго. Граѓаните реагираат нервозно Преполни автобуси со патници...

Поплави во Белград, водата навлезе и во автобусите

Силно невреме го зафати Белград, во кое ветрот откорна дрвја, а обилните врнежи ги поплавија улиците. Водата навлезе дури и во градските автобуси. По големото...

Автобусите на линиите 8, 15А и 18 задутре со изменет режим...

Поради одржување на Женска трка, автобусите на линиите 8, 15А и 18 задутре ќе имаат изменет режим на сообраќање. Од ЈСП „Скопје“ информираат дека затворен...

Родителите загрижено ги меркаат автобусите пред екскурзиите

Автобусите што ги превезуваат децата мора да се технички исправни, но гаранции нема, велат од Министерството за образование по зачестените инциденти со автобусите во...