24.2 C
Skopje
25.4.2019 - 18:24

Ознака: Австрија

Убиецот од Австрија бил поддржувач на Исламска држава?

Македонскиот државјанин Џ.М. (36) што е осомничен за убиството на својата сопруга во австриски Тулн, наводно, бил поддржувач на Исламската држава, објавува австрискиот интернет-портал...

На убиството во Австрија му претходеле закани и расправија

Убиецот сакал да разговара со сопругата, што таа го одбила, пред да ја избоде до смрт во австриски Тулн, пишуваат локалните медиуми, откривајќи нови...

Македонски државјанин ја убил сопругата во Австрија

Македонски државјанин ја избодел до смрт неговата сопруга, која исто така е од Македонија, на паркинг пред супермаркет во австриски Тулн, пренесуваат тамошните медиуми. Осомничениот...

Ѓоргиев: Посакувам група со Холандија, Чешка, Австрија…

Не би сакал Македонија да се најде во група со Франција, а не би било лошо да ги избегнеме Германија или Бугарија. Со другите...

Лавини затрупале хотел во Германија и куќа во Австрија

Опасноста од лавини во Австрија и Германија и натаму е исклучително голема, јавуваат медиумите во овие две земји, потсетувајќи дека досега загинале 26 луѓе. Синоќа...

За една недела девет жртви во лавини во Австрија

Во изминатите седум дена беа регистрирани големи врнежи од снег во Австрија, и во лавини загинаа девет лица. Снегот синоќа престана да паѓа и ситуацијата...

Досега осум жртви од лавина во Австрија

Над илјада лица се заробени во Австрија поради обилните снежни врнежи, кои не престануваат, многумина се целосно отсечени од остатокот на земјата, а досега...

Снежни бури во Европа, Австрија затрупана во снег

Сите австриски спасувачки служби, пожарникари, војска и комунални служби за чистење патишта веќе неколку дена се во константна борба против досега најголемите наноси на...

Во лавините во Австрија загинаа 10 лица (видео)

Во лавините на Алпите загинаа 10 лица, а меѓу загинатите се и тројца Германци. Австриските медиуми синоќа јавија дека се пронајдени телата на момче...

Обилни врнежи снег предизвикаа проблеми во Австрија

Снегот, кој без прекин врне од четвртокот, предизвика големи проблеми во многу делови на Австрија. Во полн ек е и смена на туристи, кога...