24.8 C
Skopje
31.7.2021 - 8:53

Ознака: австриската

Истрагата против Курц тест за австриската демократија

Европскиот магазин „Политико“ пишува дека на Австрија не ѝ се туѓи политичките скандали, но ниту еден канцелар никогаш претходно не се соочил со кривична...