Ознака: Австралија

Тоти би можел да му се врати на фудбалот

Поранешниот фудбалер од средниот ред на Рома и италијанската репрезентација Франческо Тоти може да стане член на австралискиот клуб АПИА Тајгерс, објавија медиумите во...

Австралија – најпријатното изненадување на Светскиот куп во ватерполо

Ватерполо-репрезентацијата на Австралија го направи најголемото изненадување и вчера играше во финалето на Светскиот куп во Берлин, против Унгарија. Австралија на патот до финалето...

Во Австралија ископани џиновски камења кои содржат 113 килограми злато

Рудари во западна Австралија ископаа два огромни камења кои вредат повеќе милиони долари поради содржината на злато што се проценува дека е тешка над...

Полицијата во Перт откри пет безживотни тела во околината на градот

Австралиската полиција денеска откри пет безживотни тела, меѓу кои на жена и деца, во едно предградие во градот Перт. Полицијата сослушува момче на 20 годишна...

Коалите за три децении може да исчезнат од делови на Австралија

Поради уништувањето на шумите за добивање на земјоделско земјиште до 2050 година може во целост да исчезнат коалите во сојузната австралиска држава Нов Јужен...

Драстичен скок на цената на цигарите во Австралија

Новата цена на кутија цигари во Австралија изнесува од 28 до 33 австралиски долари(1.070 до 1.262 денара), јавуваат австралиските медиуми. Светската здравствена организација ги повика...

Корените, љубовта и припадноста нѐ влечат кон Македонија

Ники е позната и признаена активистка и силен борец за афирмација на македонското име, јазик, посебност и цивилизациски вредности на нашиот етникум во мултиетничката...

Почина австралискиот Тарзан

Михаил Фоменко, попознат како австралискиот Тарзан, почина на 88 годишна возраст во австралиската сојузна држава Квинсленд. Тој ја напушти цивилизацијата пред шест децении, а...

Сушата во Австралија од птичја перспектива

Фотографиите од птичја перспектива даваат поинаков приказ на сушата во австралиската сојузна држава Нов Јужен Велс, со што земјиштето наликува на своевидни уметнички дела.

Watch Gleipnir (Dub) Episode 5 at website https://kissanimeonline.com. See more konosuba movie kissanime

My Hero Academia 2 (Dub) (https://funimationfree.com/m/ObOy) Episode 25 at website https://funimationfree.com funimation fruits basket