29.6 C
Skopje
22.7.2019 - 18:45

Ознака: Австралиец

Австралиец со албанско потекло осуден за подготовка на терористички напад

Австралиец со албанско потекло од австралиската сојузна држава Квинсленд, е осуден на 17 години затвор порадо планирање самоубиствен напад на територијата на Австралија. Осудениот 25-годишен...

Австралиец убиен откако договорил средба со девојка на интернет

Маулин Ратод (25) од Мелбурн, Австралија, договорил средба со девојка на интернет. На местото подоцна е пронајден тешко повреден и однесен в болница, каде...

Австралиец преживеа напад на ајкула ( Видео)

Сурфер утрово бил нападнат од ајкула во југозападниот дел од Австралија. И покрај сериозните повреди и на двете нозе тој успеал да доплива со...