6.2 C
Skopje
24.1.2021 - 12:46

Ознака: АВРМ

АВРМ откри обиди за измама преку програмите за самовработување

Агенцијата за вработување информира дека се појавени случаи на обиди за измама на апликантите кои учествуваат во програмата за Самовработување, со цел изнуда и...

ДКСК отвори предмети за Матка и за предизборни вработувања во АВМУ

Државната комисија за спречување на корупција отвори два нови предметa по кој ќе постапува по допрен глас – случајот Матка и корупцијата во политиката...

АВРМ истражува кои вештини се барани на пазарот на трудот

Почнува анкетното истражување за потребата од вештини на пазарот на трудот за 2018/2019 година, кое Агенцијата за вработување на Република Македонија го спроведува во...

АВРМ ќе истражува какви вештини се потребни на пазарот на трудот

Од денеска стартува анкетното истражување за потребата од вештини на пазарот на трудот за 2018/2019 година кое Агенцијата за вработување на Република Македонија го...

Бесплатни обуки за напредни ИТ вештини за невработени

Започна вториот циклус бесплатни обуки за Java програмери и софтвер тестери, едни од најбараните профили на пазарот на трудот во ИТ индустријата. На проектот...

АВРМ: Стартуваат обуките за персонални асистенти за инвалидни лица

Сто невработени лица од денеска во наредните два месеци ќе се обучуваат за персонални асистенти за инвалидни лица, мерка чија цел е преку обука...

Кривична пријава за поранешниот директор на АВРМ

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против поранешниот директор на Агенцијата за вработување В.П. (39) од Скопје поради злоупотреба...

The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 25 at AnimePlanet one punch man anime planet

Fire Force (https://kissanimeonline.com/m/o52K) Episode 24 at website https://kissanimeonline.com my hero academia kissanime