9 C
Skopje
21.11.2018 - 1:23

Ознака: авијација

Словачка ќе купи четиринаесет американски авиони Ф-16

Словачка денеска најави дека ќе купи 14 борбени авиони Ф-16 од САД, со кои ќе ги замени руските летала МиГ-29. Најавата на словачкото Министерство за...

Кинеските бомбардери го алармираа Пентагон

Реакцијата на САД следува откако кинеската воена авијација првпат во Јужно Кинеско Море распореди бомбардери со голем дострел, со што во нивен досег се...