Ознака: авион

Принудно слетување на авион во Украина однесе животи

Четири лица загинаа кога авион „Антонов АН-12“ слета во Украина. Транспортниот авион АН-12 морал да слета итно во близина на украинскиот град Лавов бидејќи...

Избегната сериозна несреќа при проблематично слетување на авион во Сибир

Најмалку 49 лица се повредени кога се запалила опремата за слетување при обидот на бинг на руската чартер компанија ,,Азур ер” да слета во...

Се урна авион со локални колумбиски претставници, загинаа седум лица

Помал авион, во кој биле сместени локални колумбиски претставници, вчера се урна врз куќа набргу по полетувањето, пришто загинаа седум лица. Двомоторниот авион „ПА31“ се...

Седум загинати и тројца повредени во авионска несреќа во Колумбија

Мал авион се сруши во југозападна Колумбија при што загинаа седуммина, а повредени се три лица. Несреќата се случила вчера само неколку минути по...

Авион со 326 патници принудно слета поради врело кафе

Авион со 326 патници морал принудно да слета во Ирска бидејќи се истурило врело кафе на контролната табла во пилотската кабина, јавуваат светските медиуми. Ербас...

Гром удри во авионот на Дачиќ над Словенија

Гром удри во авионот со кој шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, летал за Словенија. Според српските медиуми, молњата удрила додека авионот бил над...

Авион се урна на Филипините

Филипинските власти соопштија дека брачна двојка од Нов Зеланд е меѓу деветте загинати лица во мал авион што се урна јужно од Манила. Санитетскиот авион...

Авион слета на автопатот Загреб–Риека откако му откажал моторот

На автопатот Загреб-Риека помеѓу Врбоско и Равна Гора, помал спортски авион слета на патот. Граѓани кои се возеле во автопатот во еден момент забележале...

Се запали авион со американски војници на аеродром во Ирска

Авион со американски војници денеска се запали на ирскиот аеродром „Шенон“ непосредно пред полетувањето, поради што се прекинати сите летови на аеродромот, објави телевизијата...

Птици принудно приземјија руски авион во поле

Руски патнички авион принудно слета на поле, во близина на аеродромот „Жуковски“, набрзо по полетувањето од Москва, откако птици влегле во двата мотора на...