Ознака: авион

Празното место до вас во авионот станува потреба, но и луксуз

Со затворените училишта и прекинот во деловните активности, откажаните конференции, конвенции и воведените ограничувања за движење, малкумина луѓе патуваат. За оние, пак, што мораат...

Како ќе се одржи физичката дистанца во авион?

Некои авиокомпании планираат да го забранат седењето на средните седишта за да им помогнат на патниците да ја одржуваат физичката дистанца. Но дали тоа...

Не се знае до кога ќе биде во прекин авионскиот сообраќај

Министерството за транспорт и врски ги потсетува граѓаните дека на сила и натаму е одлуката за затворање на „Меѓународниот аеродром Скопје“ и аеродромот „Св....

„Боинг“ го стопира производството на авионот „787“

Компанијата „Боинг“ денес објави дека привремено ќе го прекине производството на авиони „787“ во нејзините погони во американската сојузна држава Јужна Каролина поради пандемијата...

Владата објави тендер за чартер-летови за враќање на македонските државјани

Владата го објави тендерот за организирање авионски превоз за пренесување на македонските граѓани од странство. За дестинации за чартер-летови се утврдени: Малта – Скопје, со...

Бизнис – инфо

Пад на приходите на авиокомпаниите поради коронавирусот Приходите на авиокомпаниите ќе се намалат оваа година поради епидемијата на коронавирусот за минимално 63 милијарди американски долари,...

Можете да летате за помалку од девет долари во Кина, ако...

Автор: Мичел Блат Нешенел интерест Сега е многу поволно да летате во Кина, ако не ве плаши ризикот од коронавирусот. Авиобилети од Пекинг до Гвајан од каде...

Авионските патници од Милано и Венеција ќе пополнуваат прашалник

Патниците што во земјвата доаѓаат со авиокомапнијата „Визер“ од Милано и Венеција уште во авион ќе пополнуваат прашалник со податоци за нивно полесно лоцирање...

Турција собори авион на сириската армија над Идлиб

Турција собори авион на сириските владини сили над Идлиб, соопшти денеска турското Министерство за одбрана. Министерството соопшти дека воениот авион Л-39 бил соборен како дел...

Уапсен капетанот на авионот кој се распадна на три дела во...

Турските власти го уапсија капетанот на авионот на компанијата „Пегасус“, Махмут Арслан, по авионската несреќа која се случи пред неколку недели во Истанбул. Патнички...

Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) (https://gogoanime.be/m/gYDv) Episode 12 at GoGoAnime steins gate gogoanime

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) (https://animefreak.ws/m/10Or) Episode 13 at website https://animefreak.ws. See more animefreak my hero academia