13.3 C
Skopje
25.5.2019 - 0:47

Ознака: авион

Авион се запали во воздух, се приземји во Москва

Авион на руската компанија „Аерофлот“ се запали при слетување на аеродромот „Шереметјево“ во Москва. Сите 78 патници се евакуирани. Според првичните информации, шест лица се...

Принудното слетување на авионот на „Мајами ер“ во река не однесе...

Авион „боинг 737-800“ кој летал од Гвантанамо, Куба, до Мајами на Флорида, принудно слетал во река близу воената база во Џексонвил. https://twitter.com/WJXTvic/status/1124508751157964800 Во инцидентот нема жртви,...

Силите на Хафтар се пофалија со соборување на противнички авион

Силите на Либиската национална армија (ЛНА) предводени од генералот Калифа Хафтар собориле борбен авион на вооружени групи кој се обидел да ја нападне воената...

Гостиварец починал во авион на летот Базел – Скопје

Седумдесет и четиригодишен гостиварец починал во авион на летот Базел – Скопје. Според информациите на МВР, ноќеска, половина час по полноќ,  на Меѓународниот aеродром-Скопје пристигнал...

Авион удри хеликоптер во Непал, тројца загинати

Најмалку три лица загинаа денеска, а четири се повредени кога мал патнички авион удрил во хеликоптер, кој бил приземјен на аеродром во регион на...

На бугарскиот авион не му било дозволено да слета во Скопје?

Малиот авион од типот „Цесна П210Н“ на бугарскиот бизнисмен Георги Бошнаков кој вчера се урна кај Солунска Глава, наводно, сакал да слета на аеродромот...

Продолжува акцијата да се дојде до урнатиот авион на Солунска Глава

Екипи на МВР и на другите надлежни институции денеска ја продолжуваат акцијата да стигнат до остатоците од авионот Цесна кој вчера попладне се урна...

Успешно тестиран рускиот авион Иљушин 112В

Најновиот руски воено-транспортен авион Иљушин 112В, кој треба да го замени украинскиот Антонов 26, денеска го изведе својот прв лет. На тестирањето што помина без...

Авион од Венецуела неколкупати слетувал на грчки аеродроми!

Пратеници од грчката опозициска партија Нова демократија, преку пратеничко прашање бараат одговор од министерот за транспорт на Грција за честите слетувања на владини авиони...

Авион принудно слета во Нова Каледонија, нема повредени

Авион со 256 патници принудно слета на француската тихоокеанска територија Нова Каледонија. Авионот, од типот Боинг 787-900, летал од Мелбурн до Лос Анџелес, а безбедно...