13 C
Skopje
26.10.2020 - 15:36

Ознака: авионска несреќа

Сè беше како во компјутерска игра

Сведоштво на единствениот преживеан од украинскиот воен авион Единствениот кадет кој го преживеа падот на украинскиот воен авион во близина на Харков, во разговор со...

Украинскиот претседател бара објективна истрага за падот на авионот

Украинскиот претседател Володомир Зеленски изјави дека ќе се испитаат брзо и непристрасно причините за падот на воениот авион во кој загинаа 26 лица. - Како...

Украина жали за загинатите при уривањето на воен авион

Воен авион АН-26 се урна во близина на градот Чугуев во регионот Харков, јавува агенцијата Депо Харков, повикувајќи се на извори во Министерството за...

Загина српски пилот откако при воена вежба се урна авион „миг-21“

Загинал пилотот кој управувал со авионот на српската војска „миг-21“, кој денеска се урна на границата со БиХ, соопштија српските медиуми. Ова било потврдено...

Во Србија се урна воен авион „Миг 21“

Авионот на српската армија „Миг 21“ се урна утрово при извршување на редовна задача за летање во селото Брасина, во близина на Мали Зворник,...

Авион удри во станбена зграда во Германија

Три лица загинаа откако мал авион се забил во станбена зграда во Германија, по што се запалил, јавија светските медиуми. Според „Дејли мејл“, се претпоставува...

Се урна пакистански патнички авион со 107 патници

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ се урнал во Карачи за време на лет од Лахор, јавува Би-би-си. Информацијата беше потврдена и од портпаролот на...

Се урна мал авион во Русија

Четири лица загинаа кога помал авион се урна во Русија, јави новинската агенција „ТАСС“. Според наводите од управата на покраината, авионот се запалил за време...

Руските власти објавија снимка од авионската несреќа во Москва

Нова вознемирувачка снимка од авионска незгода, која се случи во Русија минатата година, беше објавена денеска кога руските власти го обвинија капетанот на авионот...

Се движевме 30 секунди и одеднаш авионот излета од пистата

Три лица починаа по несреќата на аеродромот „Сабиха Гокчен“ во Истанбул што се случи вчера. Турските медиуми јавија дека 180 луѓе се повредени. Авионот на...