6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 13:42

Ознака: абрамович

Абрамович го продава Челзи?

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор...

Абрамович го повика Зидан да го предводи Челзи

Само што го напушти Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше контактиран од претседателот на Челзи Роман Абрамович, кој го повика да ја преземе клупата на...

Абрамович доби израелско државјанство

Рускиот тајкун и сопственик на Челзи, Роман Абрамович денеска доби израелско државјанство и ќе се пресели во Тел Авив, објавија израелските медиуми. Порталот „Јанет“,...