15.2 C
Skopje
16.7.2019 - 7:33

Ознака: „АББА“

Тереза Меј пак ги покажа танцувачките способности

Британската премиерка, Тереза Меј, повторно ги покажа своите танцувачки способности на музички фестивал, каде играше на хитовите на шведската група „АББА“. Меј заедно со сопругот...

„Мама миа еве сме повторно“ – најгледан филм ова лето во...

аЦели десет години по големиот успех на првиот дел, популарниот филмски мјузикл „Мама миа“ доби продолжение, повторно со музиката на безвременските хитови на групата...

Музиката на групата „АББА“ повторно на големото платно

Продолжението на мјузиклот „Мама миа“, чија премиера ќе се одржи на 20 јули, ќе ги прикаже настаните што им претходеа на оние од хит-филмот...