-2 C
Skopje
23.2.2019 - 6:34

Ознака: ААК

Самоопределување повторно фрли димна бомба

Солзавецот беше активиран кога во собраниската сала влезе пратеникот на Српската листа, Адем Хоџај, со што беше доволно да се изгласа законот за демаркација...