Aктерот и политичар Сергеј Трифуновиќ нападнат во Белград

277

Сергеј Трифуновиќ, познат српски актер и лидер на Движењето на слободни граѓани, беше нападнат во центарот на Белград, додека собирал потписи за претстојните избори.

Како што јавуваат српските медиуми, случаен минувач му пристапил на Трифуновиќ и го удрил по глава.

Напаѓачот кој е 67-годишен, бил приведен.