Фото: Илустрација

Во местото Равница, на подрачјето на општина Братунац, денеска се урна хеликоптер, но деталите за несреќата се уште не се познати.

Хеликоптерот се урнал околу 12 часот и 30 минути.

Од Министерството за внатрешни работи на Република Српска потврдија дека добиле дојава за уривање на хеликоптер и оти се уште ја проверуваат информацијата.