Во Србија се преврте автобус, при што 10 луѓе се повредени.

Денеска околу 10 и пол часот се случила сообраќајна несреќа на патот кај Умка, во правец кон Белград.
Автобусот сообраќал од Обреновац до Савскиот плоштад.
Десет лица се полесно повредени во судир на камион и автобус на патот меѓу Умка и Бариќ. На лице место беа екипите на Брза помош од Обреновац и полицијата, пишува „Б92“.