Поплави во Белград, водата навлезе и во автобусите

370

Силно невреме го зафати Белград, во кое ветрот откорна дрвја, а обилните врнежи ги поплавија улиците. Водата навлезе дури и во градските автобуси.

По големото невреме, патниците на линијата 37 во Белград го опишале искуството како „речен сообраќај“.

Автобусот е снимен како се пробива низ водата која навлегува во возилото. На социјалните мрежи се споделуваат и видеа на кои возилата пловат по водата во една од белградските улици.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Nevreme izazvalo kolaps u Beogradu, drveće padalo na sve strane. Pljusak praćen gradom na području glavnog grada 🌩💧više na www.b92.net #b92 #b92vesti #nevreme #beograd

A post shared by B92 (@b92vesti) on