Паника и врескање – земјотресот од 5,3 степени ја прекина изјавата на Тачи во Албанија

3933

Додека претседателот на Косово, Хашим Тачи, даваше изјава во Туман, Албанија, земјата ја погоди уште еден силен земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала.
Тачи во тој момент прекина да зборува и настана паника, а на видеото може да се слушне и врескање.

Потресот се случи во 15 и 45 часот, а беше почувствуван и во нашата земја.